זמנם של הבלונים חלף לו מעולם המסיבות וימי ההולדת. ניתן לומר בביטחון מלא שכיום, אורח הכבוד שהחליף את מקומם הבלתי מעורער לכאורה של הבלונים הינו המתקן המתנפח. בשנים האחרונות, מתקנים מתנפחים החלו לצבור תאוצה של ממש, ומאפשר לכלל הציבור ליהנות מהיצע מגוון של מתקנים לקשת רחבה מאד של גילאים, החל מילדים בגיל הרך וכלה בבני נוער ואף אנשים מבוגרים. לפי הנטייה הרווחת בקרב הציבור הישראלי נהוג לחשוב שהילדים של פעם שונים בתכלית מהילדים של היום.

מושאי השמחה וההנאה של ילדים – מאז ועד היום

כאשר בעידן הנוכחי, הילדים אינם עוד מתעניינים בשום דבר פרט לתוכניות טלוויזיה ומשחקי המחשב למיניהם. יש לציין שמדובר בשגיאה חמורה, שכן תנועה, משחק וססגוניות, עדיין נמנים עם כמה מהדברים שילדים, ובפרט אלו של העידן המודרני, מאד אוהבים. גם בתקופה הנוכחית, בה מרבית הילדים נוהגים להעביר שעות ארוכות בישיבה מול המחשב או הטלוויזיה, עדיין ניתן להבחין בסיפוק והתרגשות רבה מצידם לנוכח המראה המרשים של המתקנים המתנפחים, שבהחלט כל ילד ישמח מאד לקפץ עליו בהנאה.

מתקנים מתנפחים – לא רק להנאתם של הילדים

כל הנתונים הללו, למעשה הופכים את המתקן המתנפח לאטרקציה נהדרת עבור ילדים, הן במסגרת של אירועים והן במסגרות חברתיות והפעלות קבוצתיות נוספות. המתקן המתנפח מאפשר לילד ליהנות ובד בבד לערוך פעילות גופנית. הדבר תורם הן לחיזוק הביטחון העצמי וכמובן משפר את המצב רוח בכמה וכמה רמות. ישנה נטייה לזהות את המתקן המתנפח ככזה שיכול להסב הנאה אך ורק לאוכלוסייה הצעירה שבינינו. יש לציין שחלק בלתי מבוטל מהמהפכה של המתנפחים קשור ישירות לאופן התאמתם גם לקהל יעד בוגר יותר.

באלו אירועים נהוג לשלב מתקנים מתנפחים?

בשנים האחרונות ניתן לשלב מתקנים מתנפחים באירועים ומסיבות של בני נוער בגילאי העשרה, וכן עבור אנשים בגילאים העשרים פלוס. וודאי גם אתם השתתפתם במסיבת יום הולדת, או כל אירוע אחר והבחנתם במתקנים המתנפחים הפופולאריים. כתוצאה מכך, מתנפחים כיום נחשבים לאטרקציה אידיאלית הן עבור מסיבות בר או בת מצווה והן עבור אירועים עם קהלי יעד בוגרים יותר כמו וועדי עובדים וכדומה.

Categories: מאמרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *